الامام الصادق علیه السلام و المذاهب الاربعه

  • ناشر : مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام
  • نویسنده : استاد اسد حیدر
  • تحقیق : المجمع العالمی لاهل البیت (ع)
  • تعداد جلد :  8
  • نوع جلد : سلفون
  • قطع : وزیری
سفارشات چاپ متن و تصویر، جهت اهدای کتاب پذیرفته می شود.
800.000 تومان

موجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالی
کتاب «الامام الصادق علیه السلام و المذاهب الاربعه» تألیف استاد «اسد حیدر» و تحقیق «مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام» در 8 جلد به زیور طبع آراسته گردیده است.
در این مجموعه، درباره‌ی امام صادق (ع) و شیوه‌ی برخورد ایشان با دیگر مذاهب اسلامی بحث شده هم‌چنین در باب رخدادهای سیاسی و اجتماعی و عقیدتی زمان ایشان و چگونگی تعامل آن حضرت با حکومت‌های زمان سخن به میان آمده است. مطالب عمده‌ی کتاب که به زبان عربی است عبارت‌اند از: امام صادق (ع) میان دو دوره‌ی روزگار بنی امیه و بنی عباس، شخصیت امام صادق (ع) و دیدگاه دانشمندان درباره‌ی ایشان، امام صادق (ع) و شاگردان و راویان حدیث، امام صادق (ع) و فرمانروایان روزگار ایشان، مذاهب اربعه و رشد و نمو و شهرت و انتشار آن‌ها، مذهب جعفری و رشد و گسترش آن.
در مجلد دوم این کتاب، چگونگی برخورد امام صادق (ع) با صاحبان مذاهب چهارگانه‌ی اسلامی به زبان عربی بررسی شده است.
در مجلد سوم این مجموعه این مطالب مطرح گردیده است: امام صادق و مدرسه و مذهب شیعه، اشتباهات و دروغ‌پردازی‌هایی درباره‌ی شیعه، امام صادق (ع) و یاران و حاملان فقهی ایشان، فرقه‌های اسلامی در زمان امام صادق (ع)، امام صادق (ع) و وصایا وحکمت‌های ایشان، تعهد و دیدگاه‌های مذاهب چهارگانه اسلامی، دیدگاه‌هایی درباره‌ی اجتهاد و تقلید، و شرح حال امام شافعی و برخی آرا و دیدگاه‌های او در باب مسائل فقهی و غیر فقهی.
نگارنده در مجلد چهارم به این موضوعات پرداخته است: گوشه‌هایی از زندگانی امام صادق (ع)، نکاتی از روش زندگانی و تعالیم ایشان، امام صادق (ع) و دعوت آرام و ساکت، امام صادق (ع) و برداشت دیگران از شخصیت ایشان، امام صادق (ع) و گزیده‌هایی از حکمت آن بزرگوار، مشکل و معضل “غلات” شیعه، پاسخ‌های امام (ع) به پرسش دیگران در مسائل مختلف علمی و عقیدتی، و شرح حال زنگانی امام احمد حنبل.
مجلد پنجم این مجموعه که به زبان عربی تدوین شده شامل معرفی امام صادق (ع) و شرح حوادث سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی روزگار ایشان است.
مجلد ششم از این مجموعه دربردارنده‌ی این مطالب است: فقه اسلامی میان شیعه و سنی، افعال نماز و واجبات و مستحبات و مبطلات آن، نماز مسافر، معرفی مستشرقین و بررسی شان نزول برخی از آیاتی که در شان اهل بیت (ع) نازل شده، بحث درباره‌ی “ابن سبا” و راویان مورد اعتماد شیعه.
در مجلد هفتم از این مجموعه می‌باشد که به زبان عربی نگارش یافته درباره‌ی امام صادق (ع) و دیگر مذاهب اسلامی در زمینه‌های گوناگون فقهی، فکری، سیاسی و اجتماعی بحث شده است.‌
این کتاب شامل بحث و بررسی درباره‌ی امام صادق (ع) و رخدادهای سیاسی، علمی، فقهی، فرهنگی و اجتماعی آن روزگاران است که به زبان عربی نوشته شده. در مجلد هشتم عمده مطالب آن عبارتند از: گوشه‌ای از زندگانی امام صادق و نگاهی به حوادث روزگار ایشان، شیوه و ساختار مکتب امام صادق (ع)، موضع‌گیری امام در برابر حاکمان ستمگر، معرفی روسای مذاهب اسلامی، (مالک بن انس و امام شافعی)، معرفی فرزندان و نوادگان امام صادق (ع) و موضوع اسماعیلیه و امامت.
برچسب:
مشخصات کلی
سایر مشخصات
موضوع

تاریخ و کلام – امام صادق علیه السلام – مذاهب اربعه

زبان

عربی

تعداد جلد

8

رده سنی

بزرگسال

وزن 6900 گرم
نظرات کاربران
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الامام الصادق علیه السلام و المذاهب الاربعه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها0

  • جدیدترین
  • مفیدترین
  • دیدگاه خریداران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نقد و بررسی