2%

الرد الکبیر علی مزاعم الهی ظهیردراسه نقدیه فی الرد علی کتابه «الشیعه و اهل البیت»

  • ناشر : مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام
  • نویسنده : مرکز الزهراء الاسلامی
  • تعداد جلد : 3
  • نوع جلد : گالینگور
  • قطع : وزیری
  • چاپ : بیروت
سفارشات چاپ متن و تصویر، جهت اهدای کتاب پذیرفته می شود.
410.000 تومان

موجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیدراسه نقدیه فی الرد علی کتابه «الشیعه و اهل البیت»

کتاب «الرد الکبیر علی مزاعم الهی ظهیر» تألیف مرکز اسلامی الزهراء در 3 جلد توسط «مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام» به چاپ رسیده است.

جلد اول

کتاب شیعه و اهل بیت به بیان شبهات و اتهامات بی پایه و اساسی که هیچ نوع سندی بر حجیت آن نیست، می پردازد. این نوع طرح شبهات باعث تفرقه و فتنه انگیزی است. لذا مؤلف در مجموعه سه جلدی الرد الکبیر علی مزاعم الهی ظهیر با استناد به ادله معتبر و صحیح به نقد و ردّ این شبهات و اتهامات پرداخته است. این کتاب جلد اول این مجموعه می باشد که به مباحث اهل بیت (ع) و عموم صحابه و ابوبکر می پردازد.

این کتاب شامل مقدمه، دو باب و هر باب دارای چهار فصل می باشد. در باب اول موضوع در رابطه با اهل بیت (ع) و عموم صحابه می باشد. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: معنای اهل بیت (ع) در لغت و قرآن و سنت. نظر و دیدگاه قرآن کریم از عموم صحابه. نظر و دیدگاه رسول اعظم اسلام (ص) از عموم صحابه. نظر و دیدگاه اهل بیت (ع) از عموم صحابه. باب دوم به موضوع اهل بیت (ع) و ابوبکر بن ابی قحافه می پردازد. فصول اول آن به ترتیب شامل این موارد است: ابوبکر از دیدگاه اهل بیت (ع). ادعای رضایت اهل بیت (ع) به خلافت ابوبکر. ادعای اقتداء کردن امیرالمؤمنین علی (ع) به ابوبکر و قبول کردن هدایای ابوبکر. نقد و ردّ استدلالات به دامادی پیامبر واهل بیت (ع) و نقد و ردّ گذاشتن اسم ابوبکر بر اولاد اهل بیت (ع).

نویسنده با بررسی شبهاتی در رابطه با موضوعاتی چون اهل بیت (ع) و عموم صحابه و اهل بیت (ع) و ابوبکر بن ابی قحافه، که استدلالاتی غیر منطقی و عقلانی داشته، با دلایل و براهین منطقی و عقلانی به نقد و ردّ آنان پرداخته است.

جلد دوم

متأسفانه کتاب هایی در بین مسلمین منتشر گردیده است. که مطالب مطرح شده در آن ها خالی از مبنای اساسی، منطقی و دینی می باشد. و در آن ها با طرح شبهاتی به ایجاد تفرقه و فتنه انگیزی می پردازد. از جمله این کتاب ها، کتاب (شیعه و اهل بیت) می باشد که در آن شبهات و اتهامات بی پایه و اساسی که هیچ نوع سندی بر حجیت آن نیست پرداخته شده است. لذا مؤلف در مجموعه سه جلدی (الرد الکبیر علی مزاعم الهی ظهیر) با استناد به ادله معتبر و صحیح به نقد و ردّ این شبهات و اتهامات پرداخته است. این کتاب جلد دوم این مجموعه می باشد که به مباحث پیرامون فدک ، خشم و غضب حضرت زهرا (س) و موضوع اهل بیت (ع) با عمر بن خطاب می پردازد.

این کتاب شامل سه باب و ابواب آن در ادامه باب های جلد اول این مجموعه می باشد. ابواب این کتاب شامل فصولی است. در باب سوم موضوع در رابطه با فدک است. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: ارث پیامبر (ص) در نصوص شیعه و تاریخ فدک. هدیه (نحله) و ارث. استدلال ابوبکر به حدیث لانورث در مجادلاتش. باب چهارم در باره غضب حضرت زهراء (س) می باشد. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: غضب حضرت زهراء (س) در احادیث عامه. توجیهات مناقشه جویانه علمای اهل سنت در غضب حضرت زهرا (س). برای چه حضرت زهرا (س) نسبت به ابوبکر و عمر غضب کرد؟. باب پنجم به اهل بیت (ع) و عمر بن خطالب پرداخته است. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: نقد و تهلیل ادعاهای احسان ظهیر. جریان ازدواج حضرت ام کلثوم (س).

جلد سوم

کتاب هایی در بین مسلمین منتشر گردیده است که مطالب مطرح شده در آن ها خالی از مبنای اساسی، منطقی و دینی می باشد. و در آن ها با طرح شبهاتی به ایجاد تفرقه و فتنه انگیزی می پردازد. از جمله این کتاب ها، کتاب (الشیعۀ و اهل البیت) می باشد که در آن شبهات و اتهامات بی پایه و اساسی که هیچ نوع سندی بر حجیت آن نیست پرداخته شده است.جلد سوم کتاب به مباحث پیرامون نصوص روایی و تشیع، اهل بیت (ع) و عثمان بن عفان می پردازد.

این کتاب شامل دو باب است و ابواب آن در ادامه باب های جلد اول و دوم این مجموعه می باشد. باب ششم این مجلد در موضوع تشیع و نصوص روایی آن می باشد. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: نص احادیث به لفظ وصیت در روایات اهل سنت. نص احادیث به غیر از لفظ وصیت در روایات اهل سنت. وصیت در روایت وارده از عبدالله بن سباء. علاقه نص به وجود فِرَق و تاریخ پیدایش شیعه. فرقه ناجیه ، باب هفتم بحث در موضوع اهل بیت (ع) و عثمان بن عفان است. فصول آن به ترتیب شامل این موارد است: دانستنی هایی از سیره و روش عثمان. نقد و تحلیل ادعاهای احسان ظهیر. نقد استدلال به شبهه وارده به دوستی و رضایت بخاطر مصاهرت نبی اکرم (ص) و گذاشتن اسامی خلفا بر اولاد اهل بیت (ع).

نویسنده با بررسی پیرامون شبهات که در این شبهات علمای مخالف، استدلالات غیر منطقی و غیر معقولانه ای را ارائه کرده بودند با آوردن دلایل و براهین منطقی و عقلانی خویش به نقد و ردّ آنان پرداخته است.

برچسب:
مشخصات کلیدراسه نقدیه فی الرد علی کتابه «الشیعه و اهل البیت»
سایر مشخصات
موضوع

حقانیت شیعه – شیعه و اهل بیت

زبان

عربی

تعداد جلد

3

رده سنی

بزرگسال

وزن 4800 گرم
نظرات کاربراندراسه نقدیه فی الرد علی کتابه «الشیعه و اهل البیت»
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الرد الکبیر علی مزاعم الهی ظهیر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها0

  • جدیدترین
  • مفیدترین
  • دیدگاه خریداران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نقد و بررسیدراسه نقدیه فی الرد علی کتابه «الشیعه و اهل البیت»