ســـبد خریـد
سبد خرید شما خالی ست
پیامبر اکرم (ص) : آن هنگام که قیامت شود، قلم عالمان با خون شهیدان سنجیده شود و قلم دانشمندان بر خون شهیدان برتری یابد.

نام شما:
ایمیل شما:
ایمیل دوست شما:
پیام شما:
پاسخ به هفت هزار درخواست مجوز کتاب طی دو ماه
1,194 بازدید
1393/1/26

پاسخ به هفت هزار درخواست مجوز کتاب طی دو ماه

رئیس اداره کتاب با اعلام خبر تسریع روند مجوز نشر، گفت: در طی دو ماه آخر سال گذشته، هفت هزار درخواست صدور مجوز کتاب را پاسخ داده‌ایم.

علی شجاعی صائین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: تمام تلاش خود را بسیج کرده‌ایم، تا آثار ارسالی به اداره کتاب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوز بدهیم تا در این فرصت باقی مانده به نمایشگاه، ناشران بتوانند آثارشان را برای عرضه، چاپ کنند.

وی توضیح داد: بیش‌ترین حجم کتاب‌های ارسالی در بهمن‌ماه و اسفندماه سال گذشته داشتیم. علی‌رغم آن‌که نسبت به ماه‌‌های دیگر میانگین ورودی کتاب به اداره برای درخواست مجوز خیلی بیشتر شده بود، ما سعی کردیم در بازه زمانی کوتاه به درخواست‌ها پاسخ بدهیم. در دو ماه آخر سال گذشته ده هزار عنوان کتاب ارسال شده بود، 7500 عنوان آن کتاب چاپ اول بودند، دو هزار و پانصد عنوان هم کتاب تجدید چاپی بودند.

رئیس اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از این تعداد درخواست مجوزکتاب، هفت هزار عنوان از آن درخواست‌ها پاسخ داده شده است. دیگر درخواست‌ها هم با تلاش شبانه‌ روزی در حال بررسی و پیگری است. از آن‌جایی که ناشران برای حضور در نمایشگاه، از دو ماه پایانی هر سال فعال‌تر می‌شوند ما طی سه روز آخر کاری در اسفند پانصد درخواست صدور مجوز کتاب را ثبت کردیم. 

منبع : خبرگزاری کتاب ایران

 

 

لطفا چند لحظه صبر نماييد