ســـبد خریـد
سبد خرید شما خالی ست
پیامبر اکرم (ص) : آن هنگام که قیامت شود، قلم عالمان با خون شهیدان سنجیده شود و قلم دانشمندان بر خون شهیدان برتری یابد.

آیین همزیستی مسلمانان

قطع:
نوع جلد:
زبان:
نوبت چاپ:
دوم
سال چاپ:
تعداد جلد:
1
تعداد صفحات:
328
شابک:
978-964-6119-87-1
آیین همزیستی مسلمانان
بازدید:
1,125
قیمت:
19,000 تومان
ترجمه چاپ سوم کتاب «الفصول المهمّه فی تألیف الامّه»
امتیاز و تفاوت این چاپ بر چاپ‌های قبلی عبارتند از :
1- تجدید ویرایش
2- مستند سازی کامل
3- اضافه شدن فصلی تحت عنوان «خاتمه»، با عنایت به وقایع اخیرتکفیری علیه جهان اسلام و نظریه‌های برخی از مراجع، عالمانی از اهل سنّت و فتاوای جدید مبنی بر حفظ مشترکات و تحکیم «تقریب» و «تقویت مبانی وحدت اسلامی».
در پشت جلد این کتاب آمده است؛
وقتی خداوند متعال، مسلمانان را «امّت واحده» نامید، این عنوان عظیم موجب زدودن کینه های قلبی و دشمنی های (جاهلی) در میان مسلمانان گردید و در پرتو این نعمت «آنان با هم برادر شدند».
ارزش این برادری، که سبب الفت و تحکیم مناسبات اخلاقی و اجتماعی مسلمانان شد، به قدری بالا بود، که خداوند به رسول خویش فرمود: «اگر آن چه در روی زمین است، همه را خرج می‌کردی، نمی توانستی میان دل های آنان الفت برقرار کنی».
در پرتو این نعمت، رسول خدا (ص) فرمود: «مؤمن الفت می گیرد و هر کس الفت نمی گیرد و الفت نیاورد، خیری در او نیست».
بر این اساس، پیامبر(ص)؛ «میان مهاجر و انصار، پیمان برادری برقرار نمود» و دامنة الفت و رحمت رسول خدا، آن چنان گسترش یافت، که حتی آن حضرت به عیادت یک نوجوان یهودی رفت و موجب هدایت وی گردید.
در شرایط کنونی، که دنیای استکبار غرب، گروهای تکفیری و تروریسم خود ساخته را برای خشن و خطرناک جلوه دادن چهرة ناب اسلام، به جان انسان‌های بی دفاع انداخته، مطالعة کتاب «آیین همزیستی مسلمانان» می تواند فرهنگ نورانی همزیستی اسلامی را به نمایش گذارد.
لطفا چند لحظه صبر نماييد