ســـبد خریـد
سبد خرید شما خالی ست
امام صادق(ع) خطاب به مفضل بن عُمر: بنویس و علم خود را میان برادرانت منتشر ساز، پس هرگاه از دنیا رفتی کتاب‌هایت را برای فرزندانت به ارث بگذار، زیرا زمانی خواهد آمد که مردم جزء با کتاب هایشان همدم و همنشین نشوند.

نام شما:
ایمیل شما:
ایمیل دوست شما:
پیام شما:
ممیزی کتاب از تهران خارج شد/ این 5استان خودشان بررسی می‌کنند
1,239 بازدید
1393/3/7

ممیزی کتاب از تهران خارج شد/ این 5استان خودشان بررسی می‌کنند

دبیر شورای برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تفویض اختیار بررسی کتاب‌ها (ممیزی) به ادارات ارشاد پنج استان خبر داد و گفت: تاکنون نتایج حاصل از این تفویض رضایت‌بخش بوده است.
به گزارش نشر حبیب: همایون امیرزاده، در این باره اظهار کرد: در رویکرد جدید معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تفویض اختیار بررسی کتاب‌ها (ممیزی) به ادارات ارشاد استان‌ها مشروط بر این‌که استان‌ها زیرساخت‌های لازم را داشته باشند، واگذار شده است.

وی ادامه داد: تاکنون این تفویض در پنج استان «کرمان»، «قم»، «اصفهان»، «خراسان رضوی» و «آذربایجان شرقی» انجام شده است. نتایج حاصل از این اقدام، برای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد رضایت‌بخش بوده است بنابراین، می‌کوشیم به‌تدریج این اختیار را در سایر استان‌های کشور نیز تعمیم دهیم.

دبیر شورای برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: با تاکیدات معاون فرهنگی وزیر ارشاد، کارهای اولیه انجام شده است. همچنین در این زمینه «علی شجاعی‌صائین»، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت ارشاد نیز با هم‌اندیشی‌ای که با تشکل‌های نشر انجام داده به نتایج خوبی رسیده است. این نتایج به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با بیان این که معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در تلاش است بخشی از وظایف مهم خود را در حوزه کتاب به استان‌ها و حتی تشکل‌های نشر واگذار کند، افزود: ضوابط و قوانین نشر وزارت ارشاد، فصل‌الخطاب بررسی کتاب‌ها در استان‌ها است.

امیرزاده در پاسخ به این پرسش که «در صورتی که ادارات ارشاد استان‌ها در حوزه بررسی کتاب‌ها دچار اشتباه شوند، مراتب رسیدگی به چه صورت خواهد بود؟» گفت: با تشکیل و راه‌اندازی هیات نظارت بر نشر بسیاری از این دغدغه‌ها برطرف شده‌ است. چنانچه در حوزه بررسی کتاب‌ها از سوی ادارات ارشاد استان‌ها با مشکلی مواجه شویم، این هیات تدابیر لازم و کارساز اتخاذ خواهد کرد.

منبع : خبرآنلاین

لطفا چند لحظه صبر نماييد